Tapahtumakalenteri

Heinäkuu 2017

 
   
7.-9.7.RV World Challenge Cup                                                           Berlin, Saksa                                     
18.7.RV MM-karsinta 2Espoo, Ovo training center
24.-28.7.Elisen valmennusryhmien kesäleiri viikko 1Kisakallio, Lohja
   

Elokuu 2017                                                                                                                                                             

   
31.7.-4.8.Elise valmennusryhmien kesäleiri viikko 2Kisakeskus, Raasepori; Kisakallio, Lohja
31.7.-4.8.Elisen päiväleiri viikko 3Helsinki
11.-13.8.RV World Challenge Cup                                                           Kazan, Venäjä                                   
30.8.-3.9.Rytmisen voimistelun MM-kilpailut  Pesaro, Italia
   
   

Syyskuu 2017                                                                                                                                                         

30.8.-3.9.Rytmisen voimistelun MM-kilpailutPesaro, Italia
16.-17.9.Elisen syysleiri kaikille seuran voimistelijoilleKisakallio, Lohja                                   
26.9.Elisen Taitokilpailut klo 17.00Laajasalon palloiluhalli
30.9.-1.10.RV ikäkausikilpailut: joukkueet, duot/triot ja nuorten yksilötEspoo
   
30.9.       JV EM-valintakilpailu, Suomen Cup 3, Juniori Cup 3                                                   

Martin halli, Hyvinkää

 

Lokakuu 2017                                                                                                                                        

   
10.10.Elise JV Kisakatselmus klo 17.00Laajasalon palloiluhalli
19.-22.10.IFAGG World Cup 3, Challenge Cup 3 ja EM-kilpailutSofia, Bulgaria
21.-22.10.RV luokkakilpailut 1 (yksilöt luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat ja Stara) 
28.-29.10.Cailap CupTurku
29.10.Kolmen lajin kilpailut .                                                         Tampereen Messu- ja urheilukeskus
28.-29.10.Elise Cup  RV ja JV kilpailu                                                          Töölön Kisahalli, Helsinki

 

Marraskuu 2017                                                                                                                                                   

   
4.-5.11.RV Luokkakilpailut 2 (yksilöt luokat 1, 4, JM ja M)Imatra                              
4.-5.11.JV välinesarjojen Kaupunki Cup kilpailuEspoo
11.11.Stara-aluetapahtuma, Etelä-Suomi + JV 8-10 sarjan kilpailuImatran urheilutalo, Imatra
11.11.RV nuorten SM-karsintakilpailu OTC, Espoo
12.11.JV välinesarjojen Kaupunki Cup kilpailuTrio Sport Center, Helsinki
18.11.JV välinesarjojen Espoo CupEspoo
23.-26.11.IFAGG World Cup Finals ja Challenge Cup FinalsChicago, USA
25.-26.11.RV SM-kilpailut (nuorten yksilöt, naisten joukkue) ja pre-nuorten joukkuekilpailuTurku 
25.-26.11.JV 12-14-vuotiaiden SM-välinekilpailut ja kilpasarjojen välinemestaruuskilpailutApian Urheilutalo, Valkeakoski
   

Joulukuu 2017                                                                                                                                                         

   
2.-3.12.JV 10-12-vuotiaiden ja yli 14-vuotiaiden kilpasarjojen välinemestaruuskilpailutSeinäjoki
2.-3.12.RV Luokkakilpailut 3 (yksilöt luokat 3, 6 ja Stara, sekä duo/trio -kilpailu)              Vantaa                               
9.-10.12.RV välinekilpailu ja duo/trio -kilpailu (vaihtoehtoinen ajankohta 16.-17.12.)          Vaajakoski 
9.12.Elisen ja Elise-Vantaan joulunäytös "Lasten Kalevala"Töölön Kisahalli, Helsinki       
   

Lyhenteet:

TANVO = Tanssillinen voimistelu
RV = Rytminen voimistelu
JV = Joukkuevoimistelu
WC = World Cup
GP = Grand Prix
KV = kansainvälinen
PM = Pohjoismaiden mestaruus
EM = Euroopan mestaruus
MM = Maailman mestaruus