Valmentajat ja ohjaajat

Laura Ahonen
Valmennuspäällikkö,  enquiries also in English, Swedish and Russian
Antidoping vastuuhenkilö
040 733 3903
laura.ahonen (at) elise.fi

  • Valmentajan ammattitutkinto
  • Erikoislääkäri
  • RV kansaivälinen tuomarikortti
  • Kansainvälisen Voimisteluliiton (FIG) valmentaja brevet (level 1,2 ja 3)

Anna Airaksinen
Balettivalmentaja
Rytminen voimistelu

  • Tanssitaiteen maisteri

Carita Liikanen
Harrastevoimistelun vastuuvalmentaja

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • RV kansallinen tuomarikortti (startti)

Marina Petrakova
Rytminen voimistelu

  • Kandidaatti ja Maisteri Lesgaftin kansallinen valtion liikunta-,
    urheilu- ja terveys yliopisto, Pietari, Venäjä
  • Oma voimistelutausta: 
    Kazakstanin maajoukkueen jäsen vv. 2006-2012, 
    MM-kisoissa (v.2007 43. sija, v. 2009 20. sija, v. 2010 20. sija), Kolminkertainen Aasian mestari (2009-2011), Aasian kisojen mestari (2010)

Anastasiia Kirillova
Joukkuevoimistelu

  • Tutkinto: KGPA 2011, Karjalan pedagoginen valtionakatemia (voimistelu)
  • Liikunnan opettaja
  • JV tuomaritaso 3

Ekaterina Elinskaya
Joukkuevoimistelu

Lilja Lapveteläinen
Joukkuevoimistelu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • Liikuntaneuvoja opiskelija oppisopimuksella Elisessä

Mariam Moudar
Voimistelukoulu, Joukkuevoimistelu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • Liikuntaneuvoja opiskelija oppisopimuksella Elisessä

Voimistelu, tuntiohjaajat

Kaikkien vastuuvalmentajien sähköposti
etunimi.sukunimi @ elise.fi

Pia Räikkä
Joukkuevoimistelu, Gloria TEAMS

Janis Gangnuss
Baletti

Katja Tikhomirova
Rytminen voimistelu, esivalmennus, Voimistelukoulu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • RV kansallinen tuomarikortti

Auri Barygina
Rytminen voimistelu

  • Liikuntaneuvoja
  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • RV kansallinen tuomarikortti

Ada Green
Rytminen voimistelu, Voimistelukoulu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus

Karoliina Holmström
FlowGymnastics

  • Ryhmäliikunnan ohjaajan peruskoulutus
  • FlowGymnastics koulutus ja tanssillisen voimistelun
    lajitaitokoulutus

Galina Korovina
Joukkuevoimistelu

  • Suomen Voimisteluliiton II tason lajivalmentajakoulutus
  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • JV Tuomarikoulutus taso 2M

Linda Toppari
Voimistelukoulu, rytminen voimistelu valmennusryhmät

  • Suomen voimisteluliiton rytmisen voimistelun III tason lajivalmentajakoulutus
  • RV kansallinen tuomarikortti (taso I)
  • Lääketieteen kandidaatti

Karla Matis
Rytminen voimistelu, joukkuevoimistelu, Voimistelukoulu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus

Reetta Pitkänen
Voimistelukoulu, harrastevoimistelu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus

Anna Tikhomirova
Rytminen voimistelu, esivalmennus

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • ​Rytmisen voimistelun kansallinen tuomarikortti

Sara Napari
Rytminen voimistelu, Voimistelukoulu

  • ​Rytmisen voimistelun kansallinen tuomarikortti

Silja Kovanen
Rytminen voimistelu, Voimistelukoulu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • RV kansallinen tuomarikortti (taso 2)

Alma Smolander
Rytminen voimistelu / harraste- ja harrastekilparyhmät

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus

Noora Kapanen
Esivalmennus, joukkuevoimistelu

Tuuli Oinonen
Joukkuevoimistelu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus
  • JV tuomarikortti 3E

Emilia Liikanen
Harrastevoimistelu, voimistelukoulut

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus

Tiia Sarvikivi
Joukkuevoimistelu

  • Voimistelukouluohjaajakoulutus

Monica Plaoum
Joukkuevoimistelu, voimistelukoulut

  • Voimisteluohjaajan startti koulutus

Kiia Holsti
Rytminen voimistelu

Emma Vainio

Julia Vainio

Emma-Leena Heikkilä
Tanssillinen voimistelu

Karoliina Holmström
Tanssillinen voimistelu, Flow Gymnastics